Grzybica stóp i paznokci

Grzybica skóry i paznokci to problem do dziś bardzo wstydliwy, ale dość powszechny. Najczęstszymi objawami na skórze są świąd, maceracja, złuszczanie, pękanie naskórka, a w postaci ciężkiej występują ogniska rumieniowe z nadmiernym rogowaceniem.  Na infekcje narażone są osoby korzystające z pomieszczeń użyteczności publicznej takich jak: baseny, sauny, szatnie, natryski,  hotele. Często problem dotyka również osoby noszące ciężkie, okluzyjne robocze obuwie oraz sportowców których stopa narażona jest na silne pocenie.

Najczęściej spotykaną grzybicą w gabinecie podologicznym jest grzybica międzypalcowa. W przestrzeniach międzypalcowych dochodzi do maceracji, złuszczania i pękania naskórka aż do krwi. W przypadku zbagatelizowania zmian, ma ona tendencję do rozprzestrzenienia na palce i podeszwę stóp. Nierzadko dochodzi do zainfekowania płytek paznokciowych, które stają się zgrubiałe, kruche, rozwarstwiają się, często zmieniają kolor na żółtawy lub brązowy.

Leczenie lekami doustnymi nie zawsze przynosi efekty. Często terapie dermatologiczne nie przynoszą wymiernych korzyści. W gabinecie podologicznym uzyskają Państwo pomoc w zakresie zarówno leczenia jak i profilaktyki przeciwgrzybiczej. 

Każdy zabieg poprzedza konsultacja pedologiczna, podczas której specjalista podolog prowadzi rozpoznanie oraz dobiera indywidualnie do każdego pacjenta jak najlepszy sposób leczenia.